Haber

Sisle kaplanan Akdağmadeni ormanları böyle görüntülendi

Sisle kaplanan Akdağmadeni ormanları böyle görüntülendi

YOZGAT – Yozgat’ta Sis, İç Anadolu Bölgesi’nin tek blokta en uzun ormana sahip bölgesi olan Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde etkili oldu.

İlçedeki dağları ve ormanlık alanı sis tabakası kapladı. Dağların üzerine çökerek denize benzeyen sis tabakası drone ile görüntülendi. Sis sırasında ağaçların kesimlerinde oluşan kırağı da hoş görüntüler oluşturdu. 2 bin 100 metre yükseklikteki Nalbant yaylası ve Göndelen vadisi sis bulutları arasında kaldı.

Son günlerde soğuk hava dalgasının hakim olduğu Yozgat merkezde de etkili olan sis, görüş mesafesini düşürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan sis, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte etkisini artırdı. Yoğun sis nedeniyle sürücüler zaman zaman trafikte ilerlemekte zorlanırken, sabah saatlerinde görüş 20 metreye kadar düştü.

Sürücü Rabia Aksu, “Birkaç gündür hava böyle gidiyor. Sis nedeniyle trafik oldukça kilitlendi ve ilerlemekte zorlanıyoruz. Sis farları sayesinde yavaş ilerliyoruz. trafikte dikkatli ilerlemeye çalışıyorum. Yoğun sis var, görüş mesafesi oldukça dar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu