Haber

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden Aylık Denetim Raporu

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince son 30 günde 114 iş yeri, 175 market esnafı, 15 servis ve 25 yolcu otobüsü denetlendi. Ayrıca 73 dilenci ve 42 sokak satıcısına da müdahale edildi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kendi sorumluluk alanlarına giren birçok noktada devam eden kontrollere ilişkin aylık rapor yayınladı. Kent merkezinde asayiş uygulamalarının yanı sıra toplu taşıma araçlarına ve esnafa yönelik kontrollerde de sayısal veriler dikkat çekti. Polis ekipleri, kontrollerde tespit edilen 9 ruhsatsız işletmeye göz yummadı ve kanun kapsamında ilgili işletme sahiplerine cezai yaptırımlar uygulayarak işyerlerini mühürledi.

Araç trafik akışı ve vatandaşların can güvenliği açısından önem taşıyan servis ve ilçe otobüslerinde denetlenen araç sayısı 40 olurken, belirli noktalarda kuralları ihlal eden 19 araca da ilgili kanun uyarınca cezai yaptırım uygulandı. araç trafiğine kapatıldı. Ayrıca vatandaşların fiyat ve ürünler konusunda mağdur edilmemesi amacıyla yapılan kontrollerde 174 market esnafı ve 114 iş yeri çeşitli konularda incelenerek denetlendi.

Ekipler, kent merkezinde duygularını istismar eden 73 dilenciye müdahale ederken, yasak olmasına rağmen seyyar satıcılık yapan 42 kişiye de yine cezai yaptırım uyguladı. Polis ekipleri, kanunun öngördüğü sorumluluk alanları çerçevesinde ilgili hususlara ilişkin kontrollerin kesintisiz olarak devam edeceğini belirtti. – DÜZCE

kamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu