Teknoloji

Google, ofise gelmek istediği çalışanlarına “indirimli otel hizmeti” sunmaya başladı

Google, kampüs içi konaklamalarda indirimli otel fiyatlarını teşvik ederek çalışanları hibrit çalışma programlarını benimsemeye teşvik eder. Şirket kaynaklarına göre Google, çalışanlarına California kampüsünde gecelik 99 ABD doları karşılığında konaklama imkanı sunuyor.

2022’de Google, çalışanlarının haftada en az üç gün fiziksel olarak ofise gelmelerini zorunlu tutmaya başladı. Şirket, daha fazla yüz yüze çalışma için baskı yapmaya devam etti ve yakın zamanda politikasını yaka kartı takibini içerecek şekilde güncelleyerek ve ofise devam etmeyi performans incelemelerinde bir faktör haline getirdi.

Google’ın Bay View kampüsü, şirketin California, Mountain View’deki 42 dönümlük tesisinin bir parçası olarak geçen yıl açıldı. Otel, 4.000 çalışan kapasitesine sahip olup, kahvaltı gibi olanaklar sunmaktadır. Gecelik 99 $ fiyat 30 Eylül’e kadar geçerlidir.

Bir avantaj olarak görülmekle birlikte, bazı çalışanlar işverenlerine barınma için ödeme yapma konusunda farklı görüşlere sahiptir.Bir çalışan dahili bir forumda” Artık maaşımın bir kısmını Google’a geri verebilirim O yazdı. Bir obur, indirimli fiyatın San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki tek yatak odalı dairelerin ortalama fiyatından daha düşük olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan şirket, Ocak ayında işgücünü 12.000 kişi azaltma kararı aldı. Bu da toplam personelin yaklaşık %6’sına tekabül etmektedir. Google CEO’su sundar pichaiBu sıkıntılı kararın tüm sorumluluğunu üstlendiğini ve kararın kendisine büyük bir yük getireceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu