Haber

Bakan Çavuşoğlu: ‘Vatandaşlarımızı tehdit edip etiketliyorlar’

Bakan Çavuşoğlu: “Vatandaşlarımızı tehdit edip etiketliyorlar”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

“Şirk koşarak ‘Cennete de cehenneme de gideceksin’ deme noktasına getiren kişi ve kurumlar var.

“Evlere tek tek gidip ‘Verecek misin vermeyecek misin? Vermezsen böyle olacak’ diyorsun. Bir yanda sömürü var.”

ANTALYA – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Son günlerde milletimizin dosyalanmasına kadar Alanyalılar üzerinde çok ciddi bir baskı olduğunu görüyoruz. Evlere tek tek gidip ‘Gelir misiniz’ diyoruz. Vermek mi, vermemek mi?” İnsanları ‘Cennete de cehenneme de gideceksin’ deme noktasına getiren kişi ve kurumlar var. Vatandaşlarımızı tehdit edip etiketliyorlar. Bu bir suçtur” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, seçimlerde millet ne karar verirse onu kabul ettiklerini ifade etti. Bu tamamen doğaldır. Ancak son günlerde milletimizin dosyalanmasına kadar özellikle Alanya halkı üzerinde çok önemli baskıların olduğunu görüyoruz. Evlere tek tek gidip ‘Verecek misin vermeyecek misin? “İnsanları ‘Cennete gideceksin, cehenneme gideceksin’ noktasına getiren kişi ve kurumlar var. Vatandaşlarımızı tehdit edip etiketliyorlar. Bu suçtur” dedi.

“Bunun için bir yasa var”

Vatandaşların yalnız olmadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, “Biz devlet olarak vatandaşımızın hakkını korumakla yükümlüyüz. Milletimize şantaj yapmayalım. Bunun için kanunda bir hüküm var. Bu anayasal bir hatadır. milletimiz yalnız değildir.Alanya ve Antalya halkı yalnız değildir.85 milyon kişi yalnız değildir.Devletimizin Anayasası, kanunları ve kuralları vardır.Hiç kimse vatandaşlarımızı ihlal ederek tehdit etmeye kalkışmasın. özellikle burada senin aracılığınla senin takipçin olacağımızı söyle.”

“Yargımız bundan sonra karar verecek”

Bakan Çavuşoğlu, son günlerde çok sayıda mesaj aldıklarını belirterek konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “

“Üzerimizde baskı yaptıkları için tehdit ediyorlar. İlgili kurumlara gelen tebligatları da emniyete ve yargıya iletiyoruz. Ondan sonra yargımız karar verecek. Ben bir devlet bakanı olarak yapamam. bu konuda herhangi bir karar vermek, ancak bu konuda herhangi bir karar veremem, ancak bu şikayetleri ilgili makamlara iletmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu