Haber

AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Sergey Lagodinsky, TBMM’de

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Sergey Lagodinsky ve beraberindeki heyet ile görüşmeye geldi.

CHP Küme Yönetim Salonu’ndaki toplantıda konuşan Özel, Lagodinsky ve beraberindekilerin acılı bir günde Türkiye’de olmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.

Komisyonda yer alan tüm CHP’li üyelerin gerek deprem bölgesinde gerekse seçim bölgelerine sevk edilen depremzedelerle ilgilendiğini belirten Özel, “Çalıştığınız tüm arkadaşların selamlarını ve çalışmalarınızdan duydukları memnuniyeti iletmek isterim. Başkanımız da sizlere teşekkürlerini ve selamlarını iletti.” söz konusu.

Avrupa halklarının dayanışma mesajlarını ileten Sergey Lagodinsky, “Türk halkına taziyelerimi iletmek isterim. Gerçek dostların ve dostlukların ortaya çıktığı zamanlar bunlar. Avrupa Birliği ve Avrupa ülkeleri çok duygusal ve etkili tepki gösterdi. Aramızda fikir ayrılıkları olabilir, farklı görüşler olabilir.” Tartışabiliriz ama böyle bir zamanda biz buradayız ve size destek olmaya çalıştık. Türkiye bizim komşumuz, dostumuz ve bence Türkiye Avrupa ailesinin bir parçası.” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

haber-huyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu